Styrelsen

Information om klubbens funktionärer

Styrelse och övriga förtroendevalda 2022

Ordförande

Camilla Ravenna

070-588 95 11

camilla@altopunto.com

- Ansvarig utgivare tidning och webbsida

Ledamot, Vice ordförande

Maria Pagmark

073-801 42 53

m.pagmark53@gmail.com

Ledamot, Sekreterare
Anita Östby

070-624 74 28

anitaostby1@gmail.com



Ledamot

Jenny Holgersson

070-744 12 23

uggia@hotmail.se

Ledamot

Ulrika Anderberg

070-866 62 79

ulrikaanderberg123@gmail.com


Suppleant 1, kassör

Lena Källman-Larsson

070-203 38 83

lena.kl1@telia.com

Suppleant 2

Brita Freudenthal

brita.freudenthal@telia.com

Revisor, ordinarie

Ann Brodd

070-261 92 02



Valberedning

Sammankallande

Dan Ericsson

070-55 63 920

dan@raglan.se


Ledamöter Valberedningen

Ann-Marie Rådström


Barbro Olofsson


Av styrelsen utsedda:

Redaktör Skottenytt

Peter Hewitt

skottenytt@skottefederationen.se



Webbadministratör
Marita Björling, Härnösand

0705-16 71 01

marita@webban.se


Skottefederationens stadgar, klicka

Terrierklubbens stadgar, klicka